Metin2Krixus
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

[Inchis]Edit 13:47 Update 15.06.2015

In jos

[Inchis]Edit 13:47 Update 15.06.2015 Empty [Inchis]Edit 13:47 Update 15.06.2015

Mesaj Scris de Admin Mar Iun 16, 2015 6:52 am

Inainte de a trece la Lista cu Updateuri , am cateva cuvinte de spus pt. jucatorii noi veniti care probabil inca nu ma cunosc suficient de bine Smile

1. Singurul Administrator Tehnic de pe acest server este Khabal,adica eu,in concluzie vorbesc in numele meu.

2. Am obligatia de a anunta mantenanta dinainte cu cateva zile si imi rezerv dreptul de a-mi alege de la 2 pana la 8 ore de lucru,in functie de cate modificari se aplica serverului.

3.O "amarata" de misiune nu dureaza 5 minute de scris 5 minute de rulat.E vorba de ceva efort psihic + timp pt. testat anumite chestii.

4.Daca este nevoie ,prefer sa petrec 8 ore lucrand la server ca sa iasa un lucru bun,decat sa petrec o ora si sa fac bullshit.Bullshit gasim peste tot,grafica si servere copy/paste la fel.

5.Prefer Calitatea nu Cantitatea in concluzie daca esti deranjat ca eu nu dorm la ora 3 dimineata,ca sa te joci tu,esti invitat sa mergi undeva unde administratorii nu te deranjeaza nici macar cu un raspuns la o intrebare.

Multumesc.

Iar celor care ne au ramas alaturi,le multumim si apreciem in continuare sprijinul si loialitatea voastra fata de noi!

Acestea fiind spuse ,sa trecem la noile modificari. Very Happy


Inainte de orice,nu uitati sa faceti Update cu Autopatcherul.In caz contrar s ar putea sa prindeti buguri.

Dupa cum probabil ati observat,odata cu venirea verii si clientul nostru a capatat o noua infatisare,mai colorata.

Interfata de Selectare Caracter a fost schimbata,sper sa va obisnuiti cu butoanele.Momentan si eu dau stergere in loc de Intra,deci e ok Smile)


Modificare Peturi-Va rog cititi cu atentie

1. Sistemul de Peturi vechi a fost schimbat cu Sistemul de Peturi cu LvL.
2.Avand in vedere ca multi aveti deja LvL 250,a fost implementata o optiune care va va da LvL 249 ca sa puteti creste peturile.
Ce trebuie sa stiti despre aceasta optiune:
*Puteti sa scadeti un level doar daca aveti level 250!
*Pentru a face acest lucru mergeti la Magazinul General si selectati optiunea Reset Level.
*Pentru resetare veti avea nevoie de 2x Boabe de Cafea,pe care le puteti cumpara de la Magazinul General-Diverse.
*Chiar daca va veti scadea un level veti putea folosi in continuare itemele de level 250.Lucru valabil DOAR pt cei care au 250 si dau reset la 249.
*Nu exista limita de resetare,puteti reseta din 250 in 249 de cate ori vreti.

2. Peturile nu mai ofera bonusurile vechi!
3. Peturile pot atinge maxim level 99.
4. Pentru a intra in Meniul animalului de companie,dati Click pe el si va vor aparea mai multe optiuni.
5. In functie de nivel,animalul va dobandi noi abilitati.
6. In rest probabil stiti cum se foloseste un Pet cu Nivel,deci am incredere in voi Smile

Sistemul Prestige

Sistemul Prestige este conceput pt. cei care au de toate si s au cam plictisit.
In ce consta acest Sistem

*Daca ati atins Lvl.250 veti primi automat 3 misiuni, Prestige Lv.1,Prestige Lv.1 si Prestige Lv.3.
*Aceste misiuni se fac la Tyrax care va va cere pt fiecare misiune cate 10 Boabe si cate o Inghetata diferita,in functie de Nivelul Prestige pe care l faceti.Boabele le cumparati de la Magazinul General-Diverse.
*Inghetata o puteti obtine de la Femeia Batrana dand click pe Systemul Prestige.
*Daca ati selectat Sistemul si ati confirmat ce scrie acolo,veti primi din nou Level 70 si odata cu asta,o Inghetata.Mergeti cu Inghetata la Tyrax pt. a termina misiunea si veti primi niste bonusuri.
*Odata cu folosirea sistemului pe chat va aparea numele vostru insotit de nivelul Prestige la care sunteti.
 De exemplu: Khabal este Prestige Lv.1
*Dupa ce faceti level 250 din nou,puteti folosi din nou sistemul si veti primi itemul necesar pentru Prestige Lv.2
*In total Sistemul are 3 nivele,dupa ce ati resetat level de 3 ori nu veti mai putea reseta.

Bonusurile care le primiti la misiuni sunt urmatoarele

Prestige Lv.1 - +30% Sansa de lovitura critica(permanent)

Prestige Lv.2 - +30% Sansa de lovitura patrunzatoare(permanent)
                    +30% Semi Oameni(permanent)

Prestige Lv.3 - +10% Tare Impotriva Razboinicilor (Permanent)
                    +10% Tare impotriva Sura (Permanent)
                    +10% Tare impotriva Ninja(Permanent)
                    +10% Tare impotriva Saman(Permanent)
                    +50 Rezistenta (Permanent)

Bine de stiut:

-Inghetata nu o puteti arunca sau negocia.
-Daca ati facut deja misiunile Biolog,Aparari permanente samd. NU le veti mai primi din nou daca dati resetare,indiferent daca dati o data sau de 3 ori!
-Bonusurile pe care le aveti deja,nu vor disparea!
-Inainte de a reseta nivelul dati jos itemele de level mai mare de 70,deoarece vor cadea de pe voi iar daca nu aveti spatiu in inventar riscati sa ramaneti fara ele.

In cazul in care aveti nelamuriri despre sistem,puteti intreba oricand un membru din Staff.


Sistemul Polymorph

Pentru ca multi v ati dorit sa va transformati gratis,v am facut aceasta placere Very Happy

La femeia batrana veti gasi o optiune numita "Sistem transformare",de unde puteti alege in ce doriti sa va transformati.Pt a folosi aceasta optiune nu aveti nevoie de nimic,este gratis.

Noul cufar al Inteligentei

Cufarul Inteligentei il puteti obtine de la "Loteria Inteligentei" ,optiune pe care o puteti gasi la NPC ul de Frizuri.
Pentru a primi un astfel de cufar va trebui sa alegeti un numar ( Intre 1 si 20 ),iar daca numarul este corect veti primi un Cufar al Inteligentei iar pe chat va fi anuntat faptul ca ati castigat acest cufar.

Timpul de asteptare intre numere este de 2 minute.

In ce consta acest cufar:

*Cand il deschideti veti gasi acolo informatii insa va scriu si aici sa fiu sigur ca cititi.
*Daca dati click pe el vor aparea 2 optiuni: "Incepe Testul Inteligentei" si "Informatii".
*Daca veti da click pe "Incepe Testul Inteligentei" sistemul va va adresa o intrebare aleatorie.Daca ati raspuns corect la aceasta intrebare,veti trece la urmatoarea intrebare.
Daca ati raspuns corect la 2 intrebari consecutiv,veti primi un alt cufar din care puteti obtine noile sigilii despre care vom discuta mai jos.
*ATENTIE!Daca ati raspuns gresit la una din intrebari,cufarul dispare!
*Intrebarile sunt alese random si sunt structurate in felul urmator: O intrebare de cultura generala urmata de o intrebare despre server.Fiecare intrebare are 4 optiuni din care puteti alege raspunsul care credeti ca este corect.

Dropul Cufarului si noile sigilii
-Vin de flori de Piersic (50 buc.)
-Cristal de Energie (1 buc.)
-Par Lung-Saten (F)
-Creasta Rosie (M)
-Leul Alb (Sigiliu Vechi)
-Mistret de Lupta (Sigiliu Vechi)
-Lup de Lupta (Sigiliu Vechi)
-Tigrul Furtunii (Sigiliu Vechi)
-Leul Luptator (Sigiliu Vechi)
-Sigiliu Dino (Sigiliu Nou)
-Sigiliu Ponei (Sigiliu Nou)
-Sigiliu Urs (Sigiliu Nou)

Mai exista inca un Sigiliu nou si anume Sigiliu Matura,pe care il puteti primi doar la Cuvinte.


Level la start modificat
Incepand de astazi,jucatorii care vor crea un nou caracter,vor primi Level 70 in loc de Level 27.


Design nou Inel Teleporter si Informatii
Afisarea inelului de teleport a fost schimbata.Recomand sa tineti metinul pe Full Screen ca sa vedeti corect imaginea.Probabil v ati dat seama si singuri dinainte sa cititi topicul,este vorba despre un scroll.

Afisarea Informatiilor de la Info NPC a fost schimbata si inlocuita cu imagini.


Probabil v ati plictisit de citit in concluzie,cam atat a fost de spus. Very Happy

Sper sa va descurcati cu Prestige si sa nu dati reset din greseala pentru ca resetarea este Ireversibila.Odata ce ati dat resetare nu veti mai putea reveni la nivelul 250 decat daca o sa cresteti.


O zi cat mai frumoasa va doresc!

AM OMIS SA PUN 2 FISIERE SI CLIENTUL SE INCHIDEA LA SELECTARE CARACTER.PROBLEMA A FOST REZOLVATA,DATI DIN NOU UPDATE CU AUTOPATCHERUL CA SA VA MEARGA.







Admin
Admin
Admin

Mesaje : 215
Data de inscriere : 16/01/2015
Varsta : 34

https://krixusmt2.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum