Metin2Krixus
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

[Inchis]Update 16.07.2015

In jos

[Inchis]Update 16.07.2015 Empty [Inchis]Update 16.07.2015

Mesaj Scris de Admin Joi Iul 16, 2015 5:22 am

Serverul a revenit la versiunea in Romana si cel mai probabil va ramane asa o vreme.
Toate bugurile au fost rezolvate,Peturile au LvL pe care il aveau inainte.

Nu au disparut iteme.La fiecare Mantenanta se face o copie de rezerva a intregului server,in caz ca apar probleme,cum au aparut ieri.

NU AM DAT MONEDELE PANA ACUM PT. CA A FOST BUG LA INELUL LUI EEK.O SA VI LE DAU DUPA CE TERMIN CU TOPICUL.

Noutati

Update 1-Foarte Important
-S au introdus 4 Coifuri noi,pentru fiecare Rasa in parte!Ele se dropeaza la Dragonul de Os din Blazing Purgatory si sansa este de 100%.
-Important este SA FOLOSITI aceste coifuri,pentru ca sunt create special in baza de date pt. fiecare caracter in parte.Coiful va echilibra cat de cat problema sura vs. alte rase.

Update 2 -Costume

- 6 Costume Noi + O freza Noua.Toate costumele sunt Unisex,pot fi purtate atat de catre fete,cat si de catre baieti.Nu o sa va pun poza cu fiecare costum in parte,pt. ca ar ocupa foarte mult.Anumite costume arata diferit in functie de caracter( fata sau baiat).Totusi,va pun o poza cu Iconitele,ca sa va faceti o idee.
[Inchis]Update 16.07.2015 Cats10

Cum se obtin Costumele
-Puteti face rost de ele de la Npc ul "Istoric" ,il gasiti in Map 1.Acesta va va cere Rune Galben,in functie de ce Costum Doriti.Numarul de Rune cerute il veti gasi mai jos,la descrierea costumelor.
-Rune Galben obtineti din "Blazing Purgatoy-Reloaded",unde intrati de la Fantoma Sura.
-Singurul Boss care dropeaza Rune este Dragonul de Os,care se afla in locul lui Razador (Ultimul etaj Blazing Purgatory)
-Pt a intra in aceasta harta aveti nevoie de 1x Cheie de Rubin.
-Bossul dropeaza O singura Runa si sansa este de 100%.Lvl de drop este intre 85 si 250.
-Dragonul de Os se bate aproximativ la fel ca si Ninja Demonica.

Bonusurile Costumelor si Pretul lor
1.Costum Blue/Pink Snake(Albastru pe Baieti,Roz pe Fete) - HP 30K ; STR +5 ; SEMIOM +15;
                                                                               PRET 30 RUNE;

2.Costum Azrael - HP 30K ; INT +5 ; SEMIOM +15 ; PRET 30 RUNE;

3.Sihastru Rosu - HP 30K ; DEX +5 ;SEMIOM +15 ;PRET 30 RUNE;

4.Costum de Calugar - HP 30K ;BLOC. CORPORAL 8 ; SEMIOM +15 ; PRET 30 RUNE

5.Costum de Inger - HP 30K ; REFLEXIE 8 ; SEMIOM +15 ;PRET 30 RUNE

6.Dreaduri Rosii - Vit. Atac +15 , Vit.Farmec +10 ;Reg pv 30; PRET 5 RUNE

7.Costum Supreme Vip(Gri pe Baieti , Negru pe Fete)- HP 30K ;Reflexie 20 ; SEMIOM 30


Update 3 -Literele

-Dupa cum stiti de ieri,s a implementat misiune prin care puteti lua singuri premiile pt. cuvinte.
-Am introdus mai multe iteme la Npc,ca sa aveti de unde alege.
-Cu literele mergeti la Cutia cu Manuscrise (Map1) iar cu Pasta de Zahar la Bambi (Map1)

Alte modificari

-Am scos Fantana Fermecata de la Fantoma Sura, pt ca era degeaba,nu o mai folosea nimeni.Noul Boss se potriveste mai bine cu Blazing Purgatory decat cu acea harta.Poate pe viitor vom folosi Fantana Fermecata la altceva.

-In legatura cu armele imparat,motivul pt care intra semi oameni pe sabie,este ca in server,sabia nu avea pus bonusul semi om si nici o alta arma imparat nu il avea pus la +0.Incercati sa puneti o sabie +0 pe voi si o sa va convingeti.

-Inca un lucru,stiu ca stati cu sabii +8 chiar daca unii din voi cred ca nu stiu nimic  Twisted Evil Nu va faceti rau singuri dragilor,atacul pe care il vedeti voi la +8 este un bug vizual pe care am tot uitat sa il repar.Sabia da atac mai mic la +8 decat la +9 si e relativ simplu sa va uitati la atac si sa faceti diferenta  Twisted Evil Oricum,azi sau maine o sa modific in client si chestia asta.

-A fost un mic mare bug la Inelul de schimbare rasa,Inelul nu mai disparea dupa ce l foloseati.Din acest motiv nimeni nu a primit monedele,pt a nu se folosi de bug.O sa vi le dau imediat.

Si cam atat a fost pe astazi ,in cazul in care am omis ceva,o sa decoperiti singuri.

Sa nu uit...Echipa va multumeste tuturor celor care ne ati sustinut si ati ramas langa noi,indiferent de situatie.Datorita voua serverul este in picioare si in ziua de astazi,indiferent ca ne ati sustinut moral,daca se poate spune asa,prin reclama sau prin donatii.Voi sunteti motivul pentru care inca mai lucram la acest server si il mentinem in picioare,asa cum va fi mult timp de acum incolo.Respectele mele pt. cei care au inteles tot efortul nostru dezinteresat.

Va urez o zi buna si productiva!
Khabal







Admin
Admin
Admin

Mesaje : 215
Data de inscriere : 16/01/2015
Varsta : 34

https://krixusmt2.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum