Metin2Krixus
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

[Inchis]MANTENANTA DE LUNIVA FI MUTATA

In jos

[Inchis]MANTENANTA DE LUNIVA FI MUTATA Empty [Inchis]MANTENANTA DE LUNIVA FI MUTATA

Mesaj Scris de Admin Lun Apr 20, 2015 7:43 am

Am decis sa mutam mantenanta care avea loc in fiecare Luni intre orele 11:00-13:00.
De acum inainte Mantenanta Saptamanala va avea loc in fiecare Marti dimineata(Luni noaptea pt. cine nu intelege) intre orele 2:00AM-5:00AM.


De ce am mutat ziua si ora mantenantei?
De cele mai multe ori,atunci cand mantenanta s a desfasurat pe parcursul zilei,am primit foarte multe mesaje de la jucatori cu intrebarea "De ce e inchis serverul" chiar daca la fiecare logare scrie clar ca Lunea este mantenanta.

De cele mai multe ori atunci cand am intarziat chiar si 5 minute,am primit mesaje de genul "E trecut de ora 1,de ce e inchis serverul?"

De aceea,am decis sa facem mantenanta pe timpul noptii ca sa nu mai deranjam jucatorii in timpul zilei.

Chiar si asa va rugam sa luati in considerare urmatoarele lucruri:
-Serverul nostru are un singur tehnician,care,oricar ar fi de bun,nu este un magician.Pe parcursul mantenantei mai pot aparea probleme in cazul in care implementam sisteme noi samd.

-Din cele 2 ore,in jur de 20-30 de minute se pierd cu Backupul la Conturi si Caractere+Restore la backupuri.

-In concluzie Khabal a decis ca nu poate lucra "sub presiune" si prefera sa lucreze noaptea dar mai linistit,fara stres si graba.


Va multumim pt. intelegere.
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 215
Data de inscriere : 16/01/2015
Varsta : 34

https://krixusmt2.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum