Metin2Krixus
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

[Inchis]Modificari server 22.05.2015

In jos

[Inchis]Modificari server 22.05.2015 Empty [Inchis]Modificari server 22.05.2015

Mesaj Scris de Admin Mar Mai 19, 2015 10:04 am

Timpul ma preseaza rau,in concluzie o sa dau drumul la server si o sa continui separat partea de client pt. ca aia nu va deranjeaza de la joc.

Cel mai probabil modifcarile full le veti vedea maine dimineata,ziua de astazi mi o petrec in compania patului Very Happy

Ce e nou deocamdata:

Map 1 blue si Red au fost modificate in totalitate.In cazul in care aveti lag,le punem inapoi pe cele vechi dar ma indoiesc totusi ca aveti lag.

Map 1 Galbeni a ramas la fel ca inainte.

Cercul din Map1 Blue a fost mutat! In concluzie "safe zone" sau zona in care nu se poate face PvP, se afla sus la capitan.O sa va dati seama destul de usor,banuiesc.

Interfata serverului a fost schimbata partial.


S a adaugat o harta de farmat mult mai mare decat cealalta,cu 3 zone pt fiecare regat.
Fiecare regat in parte are in aceasta harta metine Ou de Dragon,Portocale si restul metinelor la care se dropau iteme.


S a adaugat o harta noua la Fantoma Sura unde puteti dropa freze cu bonusuri speciale.
Ca sa intrati in aceasta harta aveti nevoie de Bastonul Inteleptului.

Pentru a intra la Boss aveti nevoie de o cheie speciala de Rubin,pe care o puteti obtine omorand Crabi.

Sansa la cheie este de 4%,in concluzie va trebui sa depuneti ceva efort ca sa obtineti aceasta cheie.

Dupa ce aveti cheia de Rubin,va trebui sa cautati in labirint Lanturile care va vor conduce la Boss.

Cheia are drop la orice LvL.


Bossul se numeste Ninja Demonica si are respawnul la 40 min.
Ninja dropeaza Cufar iar sansa de drop este de 100% la orice nivel!

Din Cufar puteti obtine:
Scuturi +14 sau Freze noi.

Bonusurile la freze sunt:

Frizura Ursulet- 30 INT

Frizura Iepuras -30 STR

Frizura Pisicuta -30 DEX

Palarie Vrajitor - +30 Vit. Farmec

Au fost adaugate si 3 freze speciale pt. fete,pe care le gasiti la Dovleacul Jack.Aceste freze nu ofera bonusuri,sunt de "design".Urmeaza sa fie adaugate si 3 freze pt baieti.


Cam atat pe astazi.Ce s a mai implementat in client dar inca nu este functional:

-Sistem Onoare
-Sistem Fast Equip
-Se lucreaza la Sistem Vouchere,sa nu mai fie probleme gen "Am dat si nu am primit MD"
-Se lucreaza la un sistem de colectare a Cuvintelor,lucru care ar usura cu mult munca Staffului si nu v ar mai da programul peste cap.(Din cate am observat unii nu aveti timp/uitati sa veniti la ora 21 cand se strang cuvintele)
-Va fi disponibil un sistem automat de Ox cu premii,iar eventul va avea loc din 2 in 2 zile ca pana acum.
-Sunt implementate cateva costume noi,cu bonusuri,la care nu aveti inca acces.
-Se lucreaza la inca o harta diferita de cele actuale.


Toate aceste modificari vor fi disponibile in totalitate in cursul acestei saptamani.Pana atunci iau o mica pauza de somn Very Happy

ATENTIE!-Pentru ca au fost probleme si reclamatii la adresa moderatorilor/Ga, incepand de astazi MOD,GA,GM sau altceva in afara de OWN ,nu mai au dreptul sa dea kick sau mute fara acordul unui Owner,decat in cazuri extreme! (Ex. un jucator injura staff ul,serverul,face reclama),In cazuri extreme,membrul va trebui sa detina o dovada pt. pedeapsa aplicata jucatorului.


P.S.-Inelul de teleportare are un mic bug la "Inchide" pe pagina a doua,stiu deja de el.





Ultima editare efectuata de catre Admin in Mar Iun 16, 2015 8:24 am, editata de 1 ori
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 215
Data de inscriere : 16/01/2015
Varsta : 34

https://krixusmt2.forumgratuit.ro

Sus In jos

[Inchis]Modificari server 22.05.2015 Empty Re: [Inchis]Modificari server 22.05.2015

Mesaj Scris de Admin Mier Mai 20, 2015 5:35 am

Update 2- S au reparat texturile care nu se vedeau,dati update cu autopatcherul sa vedeti texturile corect.

S a reparat Inelul Teleport.

S a reintrodus Taramul lui Lucifer.

A fost schimbata partea de server la Taramul Zeilor si la Farm Map-Unii ramaneau blocati acolo

De fiecare data cand exista un update nou se va afisa pe site.Va rugam sa va informati asupra schimbarilor de pe server,in caz contrar o sa va treziti cu buguri pe caractere !Echipa nu este raspunzatoare de problemele pe care vi le puteti crea daca nu faceti Update la client !




Admin
Admin
Admin

Mesaje : 215
Data de inscriere : 16/01/2015
Varsta : 34

https://krixusmt2.forumgratuit.ro

Sus In jos

[Inchis]Modificari server 22.05.2015 Empty Re: [Inchis]Modificari server 22.05.2015

Mesaj Scris de Admin Joi Mai 21, 2015 5:42 am

Update 3: S a reintrodus Map1 Blue cea veche.O sa schimb cladirile insa terenul va ramane exact la fel,ca sa nu mai aveti probleme.Pt cei care vedeau alb va rog sa dati update.

Am schimbat(din nou) partea de server la Taramul Zeilor.Nu imi pot da seama cum merge la majoritatea playerilor,iar pe unii va blocheaza.Repet: Fara update la client veti ramane blocati acolo ! E a treia oara cand schimb partea de server la aceasta harta,daca si acum va blocheaza inseamna ca aveti probleme cu clientul,in concluzie dati Update sau asteptati pana diseara cand va fi pus la download clientul complet.

In caz ca nu aveati de lucru,v am dat Very Happy :S au introdus pietre +9.

Upgrade ul pietrelor se face la Fierarul Legendar iar itemele necesare pt. upgrade sunt Perle Visinii si Perle Albastre.Acestea au drop la Lucifer iar sansa de drop este de 7% ,la fel ca la celelalte iteme care pica la Lucifer.

Evident,scoicile au fost scoase din shopuri.

Bonusurile oferite de pietre la +9 sunt:

Piatra Patrunderii : +30% Patrunzatoare
Piatra Lov. Fatala : +30% Critic
Piatra Reintoarcerii: +42% Viteza Farmecului
Piatra Anti Razboinici: +42% Anti War
Piatra Anti Ninja : +42% Anti Ninja
Piatra Anti Sura: +42% Anti Sura
Piatra Anti Saman: +42% Anti Saman
Piatra Eschivei: +40% Sansa de a bloca atacul Corporal
Piatra Vitalitatii: +4000 HP
Piatra Protectiei: +100 Aparare

Acestea sunt singurele pietre care evolueaza!


Npc urile au fost schimbate,va rog sa dati update ca sa puteti vedea noile Npc uri.

Avem in desfasurare incepand de astazi,un nou concurs cu premii foarte mari!(Cele mai mari premii oferite la un concurs pana acum).Pt detalii vizitati sectiunea Concursuri!

Concurs 1 https://krixusmt2.forumgratuit.ro/t153-nouconcurs-jucatori#308

Concurs 2 https://krixusmt2.forumgratuit.ro/t152-nouconcurs-moderator#307


Admin
Admin
Admin

Mesaje : 215
Data de inscriere : 16/01/2015
Varsta : 34

https://krixusmt2.forumgratuit.ro

Sus In jos

[Inchis]Modificari server 22.05.2015 Empty Re: [Inchis]Modificari server 22.05.2015

Mesaj Scris de Admin Vin Mai 22, 2015 4:06 am

Update 22.05.2015


Am scos Taramul Zeilor ca sa nu mai aveti motiv sa va blocati Smile

Taramul Zeilor este acum o continuare a Taramului lui Lucifer.La et.9 la Lucifer veti gasi Lanturi de teleportare catre Taramul Zeilor.Itemele cerute sunt aceleasi ! Batonul Inteleptului pt a intra si Cheie de Rubin pt a merge la Ninja Demonica.


[MOD]MrJKR a fost scos din functie.Pana la alegerea unui nou Moderator va rugam sa i urati bun venit noului nostru helper, [HP]Laura.

* Ca sa nu existe discutii,HP ul a fost ales ieri seara si s a anuntat pe server despre acest lucru.Am avut de ales intre StefyJR si Laura,insa a fost aleasa Laura datorita vechimii pe server.


Pt cei carora nu le functioneaza Autopatchul va rugam sa descarcati fisierele acestea si sa le introduceti in folderul PACK din client. (Copy and Replace-Copiere si Inlocuire)

Fisier 1
Fisier 2
Fisier 3
Fisier 4


Este in lucru un nou autopatcher mai performant,ca sa nu mai existe probleme de acest gen.



Admin
Admin
Admin

Mesaje : 215
Data de inscriere : 16/01/2015
Varsta : 34

https://krixusmt2.forumgratuit.ro

Sus In jos

[Inchis]Modificari server 22.05.2015 Empty Re: [Inchis]Modificari server 22.05.2015

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum